Proč zvolit zónovou regulaci?

Zónová regulace topení umožňuje topit pouze v těch místnostech, kde to opravdu potřebujete. Díky snadnému nastavení a regulaci tak šetříte Vaše náklady na vytápění.

Tento systém je zkonstruován tak, aby po celý rok poskytoval příjemnou teplotu podle Vašich požadavků. Nastavení upravíte snadno pomocí jediného dotykového displeje.

Zónová regulace v domě Zónová regulace v kanceláři

Ikona 1 Ikona 2 Ikona 3 Ikona 4 Ikona 5
Pro domy i komerční budovy Snadná správa z jednoho místa Bezdrátové i drátové řešení Jednoduchá rozšířitelnost Předdefinované profily

Popis zónové regulace

Zónová regulace umožňuje úsporný a jednoduchý systém regulace topení.

Základem zónové regulace je řídící jednotka, která umožňuje ovládání až šestnácti různých zón, které lze ovládat až třiceti šesti periferiemi. Základními prvky ovládání zón jsou pokojové termostaty, u kterých lze jednoduše naprogramovat týdenní topný režim, a které mají zároveň unikátní funkci ochrany proti zamrznutí a přehřátí objektu. Tuto informaci o nebezpečí lze včas odeslat na mobilní telefon majiteli. Pro použití v kancelářských objektech lze termostaty také uzamknout nebo omezit rozsah nastavitelné teploty.

Systém zónové regulace v domě

Mimo pokojových termostatů je do systému možné zapojit detektory otevření oken, které při aktivaci automaticky vypnou vytápění v dané zóně. K otevření a uzavření topných okruhů se využívají termicky ovládané hlavice. Systém umožňuje i řízení ohřevu TUV a disponuje výstupními relé pro zapnutí oběhového čerpadla nebo kotle. Vše je jednoduše nastavitelné z centrálního dotykového LCD. Díky možnosti vytváření vlastních widgetů na LCD jsou potřebné informace a nastavení ihned k dispozici v přehledné formě dle požadavků uživatele.

Prvky systému zónové regulace

 • AC-116
  Řídící jednotka

  AC-116

  Řídící jednotka AC-116 slouží pro řízení až 16 nezávislých teplovodních okruhů nebo místností. Jednotlivé místnosti se řídí na základě informací z bezdrátových nebo sběrnicových pokojových termostatů.

  Doporučená cena: 5 990 Kč (vč. DPH)

  Více na www.jablotron.cz

 • AC-100LCD
  Dotykový LCD displej

  AC-100LCD

  Dotykový displej k řídící jednotce AC-116. Displej umožňuje pohodlné ovládání a optimalizaci topného systému z jednoho místa. Každá místnost může mít přehledné zobrazení požadovaných teplot.

  Doporučená cena: 3 900 Kč (vč. DPH)

  Více na www.jablotron.cz

 • TP-155
  Bezdrátový programovatelný pokojový termostat

  TP-155

  Obousměrně komunikující bezdrátový programovatelný pokojový termostat. Slouží k měření a regulaci teploty v dané místnosti. Nabízí programovatelné režimy.

  Doporučená cena: 1 180 Kč (vč. DPH)

  Více na www.jablotron.cz

 • TP-150
  Bezdrátový pokojový termostat

  TP-150

  Obousměrně komunikující bezdrátový pokojový termostat. Slouží k měření a regulaci teploty v dané místnosti.

  Doporučená cena: 1 180 Kč (vč. DPH)

  Více na www.jablotron.cz

 • TP-115
  Sběrnicový programovatelný pokojový termostat

  TP-115

  Obousměrně komunikující sběrnicový programovatelný pokojový termostat. Slouží k měření a regulaci teploty v dané místnosti. Nabízí programovatelné režimy.

  Doporučená cena: 1 180 Kč (vč. DPH)

  Více na www.jablotron.cz

 • TP-110
  Sběrnicový pokojový termostatt

  TP-110

  Obousměrně komunikující sběrnicový pokojový termostat. Slouží k měření a regulaci teploty v dané místnosti.

  Doporučená cena: 1 180 Kč (vč. DPH)

  Více na www.jablotron.cz

 • TH-80
  Termoelektrická hlavice – verze NC

  TH-80

  Termoelektrická hlavice pro otevírání a zavírání podlahového vytápění nebo radiátorů. Uchycení k ventilu je velmi jednoduché a rychlé. Hlavice je bez napájení uzavřena.

  Doporučená cena: 490 Kč (vč. DPH)

  Více na www.jablotron.cz

 • TH-81
  Termoelektrická hlavice – verze NO

  TH-81

  Termoelektrická hlavice pro otevírání a zavírání podlahového vytápění nebo radiátorů. Uchycení k ventilu je velmi jednoduché a rychlé. Hlavice je bez napájení otevřena.

  Doporučená cena: 526 Kč (vč. DPH)

  Více na www.jablotron.cz

Ovládání zónové regulace

Výhodou zónové regulace je možnost ovládání teploty v jednotlivých místnostech ze dvou nezávislých míst. Jak centrálně tak přímo v dané místnosti.

Zónovou regulaci je možné ovládat dvojím způsobem. Celý systém můžete jednoduše nastavit z centrálního dotykového displeje. Pomocí displeje si ve všech místnostech nastavíte týdenní topný program a více se o systém nemusíte starat. Můžete, mimo jiné, také využít přednastavených profilů jako jsou komfortní nebo ekonomická teplota, režim párty nebo dovolená a další. Teplotu lze také regulovat přímo v jednotlivých místnostech, a to pomocí jednoduchých pokojových termostatů.

Termostaty dokáží vysledovat tepelnou setrvačnost objektu a přizpůsobit tomu týdenní program spínání tak, aby byla vždy v nastavený čas v objektu požadovaná teplota.

Kontrolní funkce termostatů proti zamrznutí či přehřátí

Hlavní ovládací prvky

 • AC-100LCD
  Dotykový LCD displej

  AC-100LCD

  Dotykový displej k řídící jednotce AC-116. Displej umožňuje pohodlné ovládání a optimalizaci topného systému z jednoho místa. Každá místnost může mít přehledné zobrazení požadovaných teplot. Uživatel může jednoduše použít přednastavené profily, nebo si vytvořit vlastní.

  Doporučená cena: 3 900 Kč (vč. DPH)

  Více na www.jablotron.cz

 • TP155, TP-150, TP-115, TP-110
  Pokojové termostaty

  TP-150, TP-155

  Bezdrátové a sběrnicové termostaty slouží k měření a regulaci teploty. Teplota se nastavuje otočným kolečkem na přední straně termostatu nebo se nastaví týdenní topný program. Jedna z funkcí je upozornění na kritické nízké nebo vysoké teploty.

  Doporučená cena: 1 180 Kč (vč. DPH)

  Více na www.jablotron.cz